Stěrače dopravních pásů

CJ PU FDA

Čelní stěrač typ CJ PU FDA, vyniká svou jednoduchou konstrukcí, která zaručuje výbornou kvalitu stírání po celou dobu životnosti stíracího segmentu z polyuretanu. Umisťuje se na čelo vynášecího válce cca 15° - 20° pod osu dopravníku. Je vhodný zejména do násypek menších rozměrů kde je zapotřebí setřený materiál směrovat do násypky dopravníku. Veškerý přítlak vůči pásu zabezpečuje tělo segmentu vyrobené z otěruvzdorného pružného polyuretanu. Setřený materiál tak nepřichází do styku s žádnými mechanicky pohyblivými díly stěrače. Vhodný pro reverzní dopravníky a je určen do potravinářství zejména na PVC pásy. Vyrábí se i v provedení z nerezi.

CJ 1.1

Čelní stěrač typ CJ 1.1, vyniká svou jednoduchou konstrukcí, která zaručuje výbornou kvalitu stírání po celou dobu životnosti stíracího segmentu z polyuretanu zakončeného plátkem z tvrdokovu (karbidu wolframu). Umisťuje se na čelo vynášecího válce cca 15° - 20° pod osu dopravníku. Je vhodný zejména do násypek menších rozměrů kde je zapotřebí setřený materiál směrovat do násypky dopravníku. Veškerý přítlak tvrdokovu vůči pásu zabezpečuje tělo segmentu vyrobené z pružného polyuretanu. Setřený materiál tak nepřichází do styku s žádnými mechanicky pohyblivými díly stěrače. Je vhodný pro reverzní pásy a do těžkých provozů s vysoce abrazivním materiálem.

CJ PU

Čelní stěrač typ CJ PU, vyniká svou jednoduchou konstrukcí, která zaručuje výbornou kvalitu stírání po celou dobu životnosti stíracího segmentu z polyuretanu. Umisťuje se na čelo vynášecího válce cca 15° - 20° pod osu dopravníku. Je vhodný zejména do násypek menších rozměrů kde je zapotřebí setřený materiál směrovat do násypky dopravníku. Přítlak vůči pásu zabezpečuje tělo segmentu vyrobené z otěruvzdorného polyuretanu ale díky jeho tuhosti také napínací elementy, ve kterých je stěrač připevněn k dopravníku. Setřený materiál tak nepřichází do styku s žádnými mechanicky pohyblivými díly stěrače. Je vhodný pro reverzní pásy a do lehkých provozů s mírně abrazivním materiálem.

SJ 1.5

Spodní stěrač typ SJ 1.5 - konvexní lišta je určen pro použití na spodní větvi dopravníku a umisťuje se za osu vynášecího válce, kde stírání provádí pevná konvexní lišta osazená tvrdokovy, přítlak je zabezpečen dvěma napínacími elementy, které tlumí rázy a vibrace stěrače. Výhodou je velká variabilita umístění na konstrukci dopravníku, díky své jednoduchosti dlouhá funkční životnost. Setřený materiál je odváděn za osou vynášecího válce do skluzu nebo zadní části násypky. Díky vysoké životnosti použitých karbidů wolframu je tento typ je vhodný na velmi abrazivní materiál. Vzhledem k umístění stěrače na dopravníku dochází k ideální účinnosti stírání dopravního pásu. Je vhodný pro lehčí pásy, které se přizpůsobí stírací liště.

SJ 1.1

Spodní stěrač typ SJ 1.1 je určen pro použití na spodní větvi dopravníku a umisťuje se za osu vynášecího válce, kde stírání provádí pevná lišta osazená tvrdokovy, přítlak je zabezpečen dvěma napínacími elementy, které tlumí rázy a vibrace stěrače. Výhodou je velká variabilita umístění na konstrukci dopravníku, díky své jednoduchosti i dlouhá funkční životnost. Setřený materiál je odváděn za osou vynášecího válce do skluzu nebo zadní části násypky. Díky vysoké životnosti použitých karbidů wolframu je tento typ je vhodný na velmi abrazivní materiál. Vzhledem k umístění stěrače na dopravníku dochází k ideální účinnosti stírání dopravního pásu. Je vhodný pro lehčí pásy, které se přizpůsobí stírací liště.

SJ 1.3

Spodní stěrač typ SJ 1.31 je určen pro použití na spodní větvi dopravníku a umisťuje se za osu vynášecího válce, kde stírání provádí polyuretanové segmenty zakončené tvrdokovy, přítlak je zabezpečen dvěma napínacími elementy, které tlumí rázy a vibrace stěrače. Výhodou je velká variabilita umístění na konstrukci dopravníku, díky své jednoduchosti dlouhá funkční životnost. Setřený materiál je odváděn za osou vynášecího válce do skluzu nebo zadní části násypky. Díky vysoké životnosti použitých karbidů wolframu je tento typ je vhodný na velmi abrazivní materiál. Vzhledem k umístění stěrače na dopravníku dochází k ideální účinnosti stírání dopravního pásu. Je vhodný pro pásy vyšší pevnosti, kde je zapotřebí aby se stírací segmenty přizpůsobily dopravnímu pásu.